Rowery dla Bydgoszczy ruszyły!

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w debacie! Dziękujemy za akceptację pomysłu publicznego podejmowania decyzji: obywatelom mieszkańcom i obywatelom urzędnikom. Bydgoszcz jest miastem obywatelskim. Ma szansę stać się rowerowo przyjazna, co dzisiaj, w Europie i na świecie, jest synonimem nowoczesności i wysokiej jakości życia. O ten proces unowocześniania, w imieniu obywateli, zadba wyłoniony wczoraj, podczas publicznej debaty i publicznego wyboru, czternastoosobowy Społeczny Zespół Ekspertów ds. Komunikacji Rowerowej.

Dzięki otwartości i aktywności przybyłych uczestników debaty, wspólnymi siłami,udało się stworzyć katalog obowiązków i zarys kompetencji Zespołu i Pełnomocnika.Trzeba podkreślić: procedura publiczna i jawna. W ten sposób „Rowery dla Bydgoszczy” rozpoczynają nowy model obywatelskiej polityki miasta. Mamy nadzieję, że na rowery, te realne – na ulicach, oraz symboliczne – debatowe i obywatelskie, wsiądą wszystkie grupy mieszkańców. Rower naprawdę jest dzisiaj synonimem nowoczesności, wysokiej jakości życia i aktywności nie tylko fizycznej!

Dzięki wczorajszej debacie przekonaliśmy się, że Bydgoszcz jest gotowa na innowacyjne rozwiązania demokracji uczestniczącej. Pewnie miało na to wpływ samo miejsce: gościnne Biuro Wystaw Artystycznych – miejsce kreatywne, otwarte i publiczne. Jego gospodarz Dyrektor Wacław Kuczma, wyraził wprost nadzieję, że te symboliczne rowery obywatelskiej debaty i obywatelskich zmian wyjadą właśnie z tego miejsca.

Wczoraj, w duchu obywatelskim, nie było równych i równiejszych głosów. Wszyscy byli pierwsi. Reprezentujący Prezydenta Miasta, Radny Jakub Mikołajczak, podziękował za to, że właśnie w takiej formule realizujemy dialog obywatelski. A już w kuluarach powiedział, że nie spodziewał się aż takiej efektywności debaty. To po raz kolejny dowodzi, że rowerem zajedzie się dużo dalej.

Po zakończeniu debaty zebrał się wybrany Zespół, aby podjąć pierwsze decyzje. Trwają intensywne prace organizacyjne. Kolejne zebranie Zespołu odbędzie się już za tydzień – 22 lutego. Po spotkaniu, na niniejszej stronie oraz gdzie się da, ogłosimy co dalej. Już proszę szykować się na następną debatę. Po co, gdzie i kiedy -dowiecie się niebawem.

A tak to wyglądało:
Rowery dla miasta

Oto skład wybranego Społecznego Zespołu Ekspertów ds. Komunikacji Rowerowej:

Witold Budzyński

Wojciech Bulanda

Mikołaj Buzała

Paweł Chrustowski

Łukasz Juszczak

Grzegorz Kaczmarek

Marek Leśniewski

Sebastian Lisowski

Maciej Pyszka

Piotr Rutecki

Tomasz Urban

Marcin Wasilewski

Włodzimierz Wójciak

Karol Zamojski

pozdrawiamy,

Rowery dla Bydgoszczy

Komentarze (14)

 1. Doma

  zespól ekspertow, wiec zadnej ekspertki. troche smutek.

  16 Lut 2011 o 17:27
 2. Karol

  Doma, nie było Cię wczoraj…
  Zaprosiliśmy wszystkich, których znamy do zapraszania znajomych i przyjaciół. Dziś łatwo mówić: nie ma kobiet.
  Postarajmy się wspólnie, żeby na następnym spotkaniu było ich więcej. Rowerzystów i rowerzystek nie sposób oskarżać o brak myślenia równościowego i ducha różnorodności.
  I trochę smutku nie będzie 🙂

  16 Lut 2011 o 17:35
 3. kazikowolo

  Karol było wszystko dobrze,panie były zapraszane ale odmówiły.
  Uważam spotkanie za bardzo owocne i przydatne. Zespołowi życzę powodzenia w rozmowach władzami Bydgoszczy.

  16 Lut 2011 o 18:57
 4. antylewus

  A kogoś karolku znów finansowo zrobisz? Czy może jak było z Grażyną Ciemniak?

  17 Lut 2011 o 11:03
 5. heee

  Obywatele! ludu pracujący bydgoszczy! czyta się to jak jakiś materiał propagandowy Parti za czasów PRLu

  „dzięki wczorajszej debacie przekonaliśmy się, że Bydgoszcz jest gotowa na innowacyjne rozwiązania demokracji uczestniczącej.”
  albo
  „Wczoraj, w duchu obywatelskim, nie było równych i równiejszych głosów. Wszyscy byli pierwsi.”!!!!

  17 Lut 2011 o 11:49
 6. kasiaijuż

  wszystko brzmi pięknie i spotkanie też pewnie było miłe.
  sama jestem rowerzystką.
  jakoś trudno jednak wyłuskać z tej strony o co tak naprawdę chodzi. była debata, ale o czym debatowano? a że to było w jakże gościnnej BWA! a jakie to ma znaczenie gdzie?
  powołano zespół, ale w jakim celu? nie widzę założeń ani celów inicjatywy.
  proszę się nie gniewać, to ma być konstruktywna krytyka:) proszę o trochę więcej konkretów.
  pozdrawiam i życzę powodzenia.

  17 Lut 2011 o 13:32
 7. pycha

  kasiaijuż
  Polecam przeczytać ostatni akapit. Coś z niego na pewno wynika.

  17 Lut 2011 o 13:37
 8. kasiaijuż

  wynika niewiele ponad to, że czegoś dowiemy sie niebawem, i w porządku.

  17 Lut 2011 o 16:57
 9. antylewus

  a ktoś pytał bydgoszcz czy chcą te rowery?

  18 Lut 2011 o 19:04
 10. antylewus

  i gdzie PARYTET?

  18 Lut 2011 o 19:05
 11. ratatuja

  następni dają się motać temu Zmojskiemu. Ludzie czy wy nie macie oczu, on skacze z kwiatka na kwiatek i na wielkich obietnicach się kończy. uczelnia sikory patrzeć na niego nie może, ciemniak wyszła na jego pomocy jak zabłocki. Prowadzi fundacje PKW i chwali sie sukcesami tymczasem juz nikt z jego współpracownikow nie ma z nim kontaktu od dawna. Chcecie rowerkami sunąć w spokoju? dajcie sobie spokój, za chwile zaczyna sie kampania przed wyborami i zgadnijcie kto na waszym garbiku sie będzie wspinal?

  19 Lut 2011 o 12:40
 12. kiko

  a cóż ten Zamojski Wam uczynił, że tyle niepochlebnych komentarzy? człowiek chce pomóc i tyle

  21 Lut 2011 o 13:53
 13. nitka

  Hehe. Kiedys przyjdzie taki czas, ze juz nikt nie bedzie chcial pracowac z panem Karolem, nikt juz nie uwierzy w jego kosmiczne opowiesci – bo wiedzial bedzie ze to pic na wode i gra pod publiczke. Wtedy opusci region i zacznie sie od nowa. Bo naiwnych nie brakuje. Gratuluje Karolowi strategii przetrwania, oby nie laczyla sie z moja.

  22 Lut 2011 o 8:40
 14. Fotograf Ślubny

  O co chodzi? 🙂 Chcecie rozdawać rowery? Trafiłem tutaj z google szukając wypożyczalni – jak będziecie rozdawać to proszę dajcie znać! Z chęcią wezmę jeden 😀

  24 Lut 2012 o 9:52